نتایج جستجو برای عبارت :

مرگ دلخراش 5 مرد اصفهانی در چاه 13 متری !

حواسمان نیست که چه راحت با حرفی که در هوا رها میکنیمچگونه یک نفر را به هم میریزیم!
چند نفر را به جان هم می اندازیم!
چه سرخوردگی یا دلخوری هایی به جای میگذاریم!چقدر زخم میزنیم...!
حواسمان نیست؛ که ما میگوییم  و رد میشویم و میگذاریم به پای رک بودنمان...
اما یکی ممکن است گیر کند!بین کلمه های ما... بین قضاوتهای ما...بین برداشت های ما..
دلی که میشکنیم ارزان نیست...
حصّاس نیوز - سرویس حوادث: بعد از آنکه روز گذشته 2 بیمار دیالیزی در یکی از بیمارستان های کشور در عرض 24 به علت نامشخص فوت کردند، اینبار یکی از کانال‌های پرمخاطب تلگرامی فیلمی از آتش گرفتن 4 بیمار دیالیزی در اهواز را منتشر کرد.لینک فیلم: https://www.aparat.com/v/XVDTl
{به خاطر وجود صحنه های دلخراش دیدن این فیلم توصیه نمی‌شود}
یا رب
.
از تصویر دلخراش جیغ زدنت تو انستیتوپاستور تا بغض ترکیده ی من جلوی خانم های بخش اطلاعات، از گریه های تو, از درد پاهای کوچولوت... از بی قراری هات که گرسنه ای ولی نمیتونی شیر بخوری... از چشمای معصوم و نازت ک بی رمق منو نگاه میکنند.... از بغضی که چنگ انداخته به گلوی من ... فقط همش تو دلم میگم اگه محبت مادر به بچش انقدره که طاقت گریه هاشو نداره، اگه حد محبت مادر انقدره که بی تاب میشه، پس امامم چقدر شیعیانشو دوست داره؟ پس خدا چقدر به ما مهربونتر و دل
بیگانه ، فیلمی اکشن و مهیج محصول سال ۲۰۱۷ به کارگردانی مارتین کمپل هست. در این فیلم جکی چان و پیرس برازنان به هنرنمایی می‌پردازند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است ، صاحب یک رستوران به نام کوآن پس از اینکه فرزندش در یک بمب‌گذاری دلخراش کشته می‌شود ، تصمیم می‌گیرد از افرادی که باعت مرگ فرزندش شده‌اند ، انتقام بگیرد. اما…
ادامه مطلب
طالبگری از مطالعه گر نشعات می گیرد.
شاید این روزها دستان با لمس کردن کتاب و قلم مانوس نباشند .دیروز صدای دلخراش انگشت سبابه دل هر رهگذر را به درد آورده بود.فریادها و ضجه های انگشت سبابه بسیار دلخراش بود . نزدیکش رفتم و گرم صحبت شدیم ،انگار درد را فراموش کرد ،آرام قلمی را نزدیکش بردم و به آرامی چند سطر به رشته تحریر در آورد .کتاب دایره المعارف را نشانش دادم اشک ذوق از دیدگانش سرازیر شد و آرام ،آرام صفحه ها را ورق می زد . عطر خاص برگه های کتاب هوش
مطالبگری از مطالعه گر نشعات می گیرد.شاید این روزها دستان با لمس کردن کتاب و قلم مانوس نباشند .دیروز صدای دلخراش انگشت سبابه دل هر رهگذر را به درد آورده بود.فریادها و ضجه های انگشت سبابه بسیار دلخراش بود . نزدیکش رفتم و گرم صحبت شدیم ،انگار درد را فراموش کرد ،آرام قلمی را نزدیکش بردم و به آرامی چند سطر به رشته تحریر در آورد .کتاب دایره المعارف را نشانش دادم اشک ذوق از دیدگانش سرازیر شد و آرام ،آرام صفحه ها را ورق می زد . عطر خاص برگه های کتاب هوش
معروف ترین قاتل های زنجیره ای ایران :
کشتن یک انسان بدون شک بدترین کاری است که یک انسان میتواند انجام دهد و اگر یک نفر چندین نفر را به قتل برساند، تبدیل به یک قاتل زنجیره ای میشود.
قاتل های زنجیره ای زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند اما خب اینبار به بقیه ی جهان کاری نداریم و میخواهیم برویم به سراغ ایران. پس با ما همراه باشید.
تذکر: این پست دارای داستان های دلخراش است.
ادامه مطلب
گاز گرفتگی 5 مرد اصفهانی در حال کندن چاه فاضلاب
خبرگزاری صدا و سیما: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت:در این حادثه که دیشب رخ داد پنج مرد جوان و میانسال که در حال کندن چاه فاضلاب بودند دچار گاز گرفتگی شدند. 
فرهاد کاوه آهنگران افزود:با توجه به بعد مسافت و خارج از محدوده بودن محل حادثه و تلاش های فراوان اکیپ نجات آتش نشانی هر پنج نفر مصدوم حادثه بنا بر اعلام اورژانس فوت کرده بودند. 
وی گفت:با توجه به وضع صحنه حادثه و تج
درفضای مجازی شایعه شده است که امیر تتلو در زندان دست به خودکشی زده تا به ایران برنگردد این خبر تایید نشده و به نظر نمی رسد صحت داشته باشد و چیزی بیش از یک شایعه است
این شایعه می باشد و این تصویر مربوط به فروردین 1393 می باشد که چند نفر به امیر تتلو حمله می کنند و وسایل او را می دزدند.

همچنین بخوانید:
     "ماجرای کامل دستگیری تتلو توسط پلیس اینترپل ترکیه +فیلم "
     “ماجرای اصلی حمله طالبان به هواپیمای نظامی آمریکا + تصویر“
     “ماجرای مرگ د
رئیس اورژانس کرمان خبر داد:
برخورد دو خودرو در زرند 5 مصدوم بر جای گذاشت  
رییس اورژانس کرمان از وقوع یک تصادف در شهر زرند خبر داد و گفت: امروز 7 تیرماه در ساعت 12 و 41 دقیقه یک دستگاه پیکان با یک دستگاه پژو 206 با یکدیگر برخورد کردند.
وی محل این حادثه را چهارراه شهید باهنر زرند اعلام کرد و افزود: در این حادثه 5 نفر در رده سنی 10 ماهه الی 25 ساله که 2 خانم و 3 آقا بودند ، مصدوم شدند.
وی خاطر نشان کرد : یکی از دو خودرو به علت نشت گاز در معرض انفجار قرار داشت ک
1. امروز حال نداشتم از ماشین پیاده شم داداشم رفت نون خرید بستنی نذری دادن بهش :| حالا اگه من میرفتم نون و خرما میدادن شانس نداریم که :|
بعد همزمان داداش من رفت تو صف اشتباهی جلو یه اقای رفتگر وایساد. بهش گفتم برو پشتش وایسا. رفت پشتش بعد پسره داداشمو فرستاد جلو. همچین چشمام قلبی شد :)) ادما هرچی هیچی ندارن مهربونترن :))
2. امروز همه تو خونه با هم دعوامون شد، بعد یهو تو اون فضای سنگین بابام زارت خورد زمین و همه پکیدیم :))
3. یه فیلم یافتم خیلی باحاله. Level 1
روزی ملا نصرالدین در خزینه حمام به خواندن پرداخت. آواز خود را بسیار نیکو و شیرین یافت. پس به نزد حاکم رفت و به او گفت هر آینه مهمان گرانقدری داشتی مرا خبر کن تا از آواز ملکوتی خود وی را مستفیض گردانم.
بعد از مدتی چند نفر مهمان حاکم شدند و حاکم خواست تا بساط سرور آنان را مهیا کند پس یاد ملا افتاد و به نوکرانش دستور داد تا وی را حاضر کنند.
ملا که آمد به وی گفت: بخوان.
ملا گفت: فرمان بده تا خزینه ای بیاورند.
حاکم گفت مردک چطور اینجا خزینه مهیا کنم؟ پس
درمان‌های خانگی پاشنه پای ترک خورده
«سال‌هاست کف پایم به‌خصوص در نواحی پاشنه دچار خشکی و ترک پوست است. مدام کف پایم را مرطوب کرده‌ام اما نتیجه نگرفته‌ام. ظاهر پوستم خیلی بدشکل و دلخراش 
است و تازگی‌ها بدتر هم شده و همیشه باید پاشنه پایم را پنهان کنم. بدتر اینکه اخیرا شکاف‌های عمیقی در پاشنه پاهایم ایجاد شده که گاهی خودبخود خون الود و دردناک 
می‌شود. لطفا مشکلم را با متخصصان پوست مطرح کنید تا راه چاره‌ای پیدا شود.» در این مقاله علل و راه
دیگه اینجا هم راحت نیستم،اینگار وسط خیابون چهارزانو زده باشم!هرلحظه ممکنه یه خودرو بزنه بهم و بمیرم.ولی مردن قشنگ تره تا خورد شدن غرور.مهرت داره از دلم میره و خودم خوووب میفهمم،نمیتونم بگم چه آسون مهرت رفت،چون آسون نبود،برای من آسون نبود اما برای تو فکر کنم از هرکاری توی دنیا آسون تر و بی اهمیت تر بود،مثل در اوردن جوراب از پات و پرت کردنش یه جایی که مهم نیست کجاس.همون روزی که میوت نوتیفیکیشن ت کردم فهمیدم تموم شدی برام،کی باورش میشه من همون
هشدار، متن حاوی تصویرسازی‌های دلخراش است. بهتر است نخوانید!
در دوران راهنمایی معلم هنری داشتیم به نام زارعشاهی. مرد شریف و دوست داشتنی است و همچنان در یزد آموزشگاه آزاد هنری دارد و هنر می‌آموزد. من در آن دوران بیشتر ورزشهایی مثل بسکتبال و بدمینتون بازی می‌کردم. جناب زارعشاهی روزی در ساعت ورزش در حین بازی مرا دید و صدایم کرد و به مضمون چنین چیزی گفت: «بوذرجمهری، تو نمیخواد بسکتبال بازی کنی!» با تعجب پرسیدم چرا؟! گفت: «تو مثل بقیه نیستی! به دس
اینطور که من متوجه شدم ایران جز کشورای رتبه اول در فرار مغزهاست
متاسفانه نخبه های علمی و ورزشی کشور به بهانه های ازادی و شاد زندگی کردن و رفاه بیشتر و امکانات و....تا به یه جای می رسند می زارن و میرن
صد البتع گفتن نداره از مرگ دلخراش هموطنان خشمگین و ناراحتم ولی از این موج فرار بیشتر
بخصوص پیام یکی از دکترها به همسرش قلبم را آشوب کرد

"ایران جنگ شده خدا روشکر دارین بر می گردین و.."یه همچین محتوی داشت
کشور بد....کشور مزخرف...مسئولین بی کفایت ...امکان
جمله ای که آقایون از شنیدنش وحشت دارند
بــطور حتم موارد بسیار زیادی وجود دارند که یک مرد هیچوقـت نـمی خـواهـد از زبان همسرش بشنود. "بریم خرید" یـکی از آنهاست. با شنیدن چنین عباراتی متوجه خواهید شـد کـه کل بعدازظهرتان در کنار اتاق پرو خانم تلف خواهد شـد. "تــو مـثـل پـدرت هسـتـی" یـکی دیـگر از این عبارات نـا گـوار اسـت و بـدتـر از آن شنـیـدن " تـو مـثـل پـدرم رفتار مـی کـنـی" اسـت که می تواند به طور جدی مردها را آزار دهـد. در ایـن قـسـمـت چـنـد
 معرفی 3 خودرو برای جایگزینی پراید
1. رنو کویید
رنو کویید نام خودرویی بود که ابتدا سال 96 قیمت 20 و سپس 30 میلیون تومانی داشت و از طرف رنو برای تولید انبوه در ایران انتخاب شده بود. اتفاقی که هرگز رخ نداد. یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های رقابتی کویید این بود که برخلاف پراید، پژو 206 و رانا، فضای صندلی‌های عقب به اندازه بوده و حتی برای افراد رعنا هم به نسبت مناسب بود! پیشرانه کوچک با 800 سی‌سی حجم و 53 اسب بخار قدرت که بی‌لرزش کار می‌کند به خوبی بدنه سبک و 70
دیشب داشتم تا ساعت ۲ فیلم تنگه ابوقریب  میدیدم فیلم جالبی بود و یه اتفاق مهم چون نوشته بود اگر عراقی ها از تنگه ابوقریب رد میشدن وارد دزفول و اندیمشک میشدن و خوزستان میگرفتم و خودشونو برنده اصلی جنگ اعلام میکردن ولی نیروهای ایرانی با وجود نداشتن مهمات کافی و تشنگی زیاد تونستن عراقی هارو فراری بدن و ۵ روز بعد از این ماجرا قطع نامه ۵۹۸ برای صلح دائمی امضا شد و ما برنده جنگ شدیم و نتیجه جنگ درواقع تو همین چند روز اخر به نفع ما شده.
تو فیلمش یه پس
اخبار روز دنیا
سقوط هواپیمای اوکراینی
از این بخش میتوانید فیلم سقوط را دریافت کنید
http://yekupload.ir/05de2d75defabe13/e1d1135c084a2c02a359ee32f294a83e18755261-144p__38389.mp4
در نوشتار محمدرضا بختیاری، فارغ التحصیل رشته مهندسی ساخت و تولید و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و شاهد عینی سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران آمده است:
از فرض و انگاره غلط نمی‌توان نتیجه درست دریافت کرد. پس از وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ متعلق به کشور اوکراین گمانه زنی‌ها پیر
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم با لینک مستقیم
دانلود جاده قدیم کیفیت عالی ۱۰۸۰p
تیزر رسمی فیلم جاده قدیم
لینک دانلود قرار داده شد

موضوع فیلم :  فیلم سینمایی جاده قدیم داستان زنی ۴۵ ساله کارمند به نام مینو است که در شب سال نو دچار حادثه ای دلخراش می شود.
«جاده قدیم» در اجرا خوب و تمیز از آب درآمده است و انتظاراتی که از حکمت می رود را برآورده می سازد، فیلمنامه ی کار اما پستی و بلندی هایی دارد که باید به آنها بیشتر پرداخت. فیلم ابتدا با فضایی خان
آینه بغل ماشین در دو سمت خودرو قرار
گرفته است تا به راننده کمک کند همه پیرامون خود را در نظر داشته باشد. به جز آینه
بغل ماشین یک آینه هم در داخل خودرو و در وسط قرار گرفته است که فعلا موضوع این
بحث نیست. به طور کلی آینه ها به این دلیل در خودرو ها کار گذاشته می شوند که دید
راننده را نسبت به قسمت های کور روشن کنند. وقتی راننده روی صندلی خود می نشیند،
رو به جلو است و از هر آن چیزی که در پشت سرش اتفاق می افتد، بی خبر خواهد بود.
این بی خبری به راحتی و در یک
چند وقت بعد از اینکه پدر مومو در جریان ی حادثه دلخراش جان خود را از دست می دهد ، موموی جوان متوجه می شود که پدرش یک نامه نیمه تمام برای او نوشته است بعد از این اتفاق او و مادرش محل زندگی خود را ترک می کنند و عازم توکیو می شوند . در توکیو مومو متوجه اتفاقات عجیبی در اطراف خود می شود ...
ژانر :  ماوراء طبیعی ، درامامتیاز : 7.2
انیمه بامزه و خوش ساختیه از دیدنش پشیمون نمیشید 
ادامه مطلب
آمریکایی‌ها و آمریکاپرستان هر جا مسلمان مظلوم و ضعیفی می‌بینند تا جایی که می‌خورد می‌زنندش. چنان هم می‌زنند که قشنگ می‌فهمی چقدر دق‌ّ دلی از اسلام و مسلمین دارند. سران مستکبر و طاغوت‌های زمین هر چه از اسلام سیلی خورده‌اند، تلافی‌اش را با سیلی زدن به مسلمان‌های بی گناه و بی‌دفاع در می‌آورند. هر چه از اسلام سوخته‌اند به تلافی‌اش مسلمان می‌سوزانند تا کمی دلشان خنک شود. بخش دردناک قصه این‌جاست که این سیلی محکم را آمریکا از ما و انقل
اصطاح ضربۀ روحی سازمانی از
حوزۀ پزشکی اقتباس و به دنیای سازما نها وارد شده است. به طور کلی به هر
نوع ضربه، جراحت، شوک، آسیب و حادثۀ وارد شده بر بدن در علم پزشکی، ضربۀ
روحی یا تروما گفته می شود؛ مشروط به اینکه از خارج به بدن وارد شده باشد و
عامل درونی، علت ایجاد آسیب نباشد . پس از یک حادثه یا ضربه های مکرر،
مردم ممکن است با روشهای مختلف واکنش نشان دهند.
معمولا
افرادی که در معرض رویدادها یا بیماریهای سخت قرار میگیرند و یا به دلیل
حوادث مختلف،
دانلود فیلم جاده قدیم با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت عالی
لینک دانلود (رمز) قرار گرفت
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
منتشر کننده :  یوز دی ال
نام فیلم : جاده قدیم
گروه فیلم: اجتماعی
محصول سال : 1396
محصول کشور : ایران
مخاطب فیلم : بزرگسال
تهیه کننده : منیژه حکمت
کارگردان : منیژه حکمت
بازیگران : مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی,
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
بازیگران : مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی,
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم با کیفیت Full HD,
دانلود رایگان فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود فیلم جاده قدیم
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1396
کارگردان : منیژه حکمت
بازیگران: مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی, بهناز جعفری, بانیپال شومون, پوریا رحیمی سام, هدی زین العابدین, شیرین آقارضاکاشی
خل
دانلود فیلم جاده قدیم
مشخصات فیلم
دانلود رایگان فیلم جاده قدیم با کیفیت Full HD,
دانلود رایگان فیلم ایرانی جاده قدیم با کیفیت عالی 1080p
لینک دانلود قرار گرفت
دانلود فیلم جاده قدیم
گروه فیلم : اجتماعی
سال تولید : 1396
کارگردان : منیژه حکمت
بازیگران: مهتاب کرامتی, آتیلا پسیانی, پرویز پورحسینی, ترلان پروانه, محمدرضا غفاری, شیرین یزدان بخش, لیلی رشیدی, محمدرضا هدایتی, بهناز جعفری, بانیپال شومون, پوریا رحیمی سام, هدی زین العابدین, شیرین آقارضاکاشی
خل
1-آدم خواریدر دیپ وب میتونید سایت هایی پیدا کنید که گوشت انسان خرید و فروش میشه.. در این سایت ها همچنان ویدیوهایی هست از کسانی که در حال خوردنه گوشت انسانند!علاوه بر این میتونید یه آدم رو پیدا بکنید با هم قرار بذارید که هم دیگه رو بخورید..ینی مثلا دست های همو میبورید و میخورید! .
2-اتاق شکنجه⛓توی دیپ وب سایتی وجود داره به نام Red Room شما با پرداخت پول میتونید به صورت آنلاین «Live» شکنجه شدن یه شخصی رو ببینید !جالب تر اینجاست که میتونید نظر بدید که با
​​​​​​
پیج دانشگاه رو باز کردم و با این استوری رو به رو شدم 
خیلی فکر کردم که این چیه و تهش با خودم گفتم یا شله زرده یا پیاز داغ با روغن فراوان :/ 
و بعدش جواب بچه ها رو خوندم ! 
و اما جواب سوال 
خیلی حالم بد شد . برخلاف ترم های اول که واسه تشریح شوق داشتم بعد از اولین جلسه ی تشریح هیچ وقت دلم نخواست برم  . این ترم برامون جسد جدید آوردن که حدود پنج شیش ماه قبل فوت شده و متعلق به فردی با سواد و فرهیخته که خودش رو اهدا کرده . 
قبل از اینکه شکافته بشه
برای شتاب گیری هیچ گاه پدال گاز را تا انتها فشار ندهید،اگر از ابتدا تا انتهای پدال گاز را به 3 قسمت تقسیم کنیم در اولین فشار به پدال گاز باید یک سوم این مقدار را فشار دهیم و مقدار باقی مانده را به صورت نرمال و در واقع هماهنگ با افزایش دور موتور انجام دهید.اگر فشردن پدال گاز به صورت ناگهانی و ناهماهنگ با افزایش دور موتور باشد،برای لحظاتی  در اطلاعات ارسالی از طرف سنسور دریچه ی گاز به (ECU) اختلال پدید می آید و این مسئله سبب عدم رسیدن به بهترین شتا
«هیچ چیز مثل مرگ تازه نیست» 
هیچ وقت تازگی اش را از دست نمی دهد. لامصب مثل عسل ِ تلخ غیر قابل فاسد شدن است و همیشه فِرش می ماند. این تاثیر مرگ است که هر از چند مدت مرا به فکر وا می دارد. باعث می شود فلسفی فکر کنم دچار نیهلیسم فلسفی شوم و تا زمان نگذرد و غبارش را روی مرگ نپاشد این پوچی دست از سرم برنمی دارد.
 مرگ هم شکل های مختلفی دارد. مرگ هم بر تن های مختلف نقش های مختلف می زند. از همه ی این مرگ ها تصادفات جاده ای برای من دلخراش تر است. مخصوصا اگر نوز
برخورد قطار باری با گله شتر در بلاک گل زرد _سیریز 
مدیر پایانه بین المللی راه آهن زرند  با اشاره به اینکه این حادثه جمعه شب مورخ ۹۸/۰۳/۱۰ حوالی ساعت۲۱ اتفاق افتاد گفت: علت اصلی وقوع این حادثه بی‌احتیاطی ساربان و عدم توجه به حریم رآه اهن است.
مهندس منصوری در ادامه بیان نمود : لوکوموتیوران به دلیل حرکت در قوس و تاریکی شب از دید کافی از مسیر دورتر برخوردار نبود، اما به محض نزدیک شدن به محل وقوع حادثه و مشاهده شتر‌ها ترمز می‌ نماید.
مهندس منصور
اپیزود اول: «مثبتانه»
(خطر اسپویل)
فیلم به خوبی تبعیض های موجود در جامعه را نشان داده، در صحنه هایی مثل برخورد شاهین و دوستش با جوان هایی که برای تفریح و خوش گذرانی جمع شده بودند و یا صحنه دلخراش برخورد دولت مدرن با حاشیه نشین ها در پایان فیلم و یا در کل داستان و فضایی که کودکان در حاشیه شهر ها در آن بزرگ می شوند و روند تربیتی شان طی می شود. 
اینکه فیلم تلخ تلخ تمام نشد بهترین نقطه قوت فیلم بود، در جایی که شاهین می توانست مأیوسانه به قهقرا برود،
سریال خواب زده

سریال خواب زده نتیجه ها همیاری تازه سیروس مقدم و الهام غفوری تحت عنوان کارگردان و تهیه‌کننده است . «خواب زده» برای شبکه نمایش خانگی ساخت شده‌است . بنابر جدیدترین خبرها سینمای کشور ایران , الهام غفوری به تازگی از شرایط پخش این شرکت حرف نموده است . صحبت‌های غفوری از پخش سریال در یک نرم افزار پیش از پخش در شبکه نمایش خانگی خبر می دهند . الهام غفوری درباره‌ی شرایط پخش سریال «خواب زده» به شرح تحت صحبت اع
واقعه کربلا 

واقعه عاشورا، نبرد امام حسین(ع) و یارانش در کربلا با سپاه کوفه که برای یزید بن معاویه دومین حاکم اموی می‌جنگیدند. این واقعه که در روز دهم محرم سال ۶۱ق و به دنبال بیعت‌نکردن امام حسین(ع) با یزید رخ داد، به شهادت آن امام و یارانش و نیز اسارت اهل بیتش انجامید. این واقعه دلخراش‌ترین واقعه در تاریخ اسلام دانسته شده است و از این‌رو شیعیان بزرگترین مراسم عزاداری خود را در سال‌روز آن برگزار می‌کنند و به سوگواری می‌

باسمه تعالیچلچراغقضاوتقصیده ۹آنچه مردم درظواهر شاهدند، گشته ملاکبا قضاوتهای بی جا، می کنند مردم هلاکسخت باشد، تا که یابی واقعیت را نخستنیت است تنها ملاک صحت اندر اصطکاک

عاشقی در گفتن و ابراز عشق و عشوه نیستاین بود یک ظاهری از عشق و عاشق شد هلاکبین ربا و بیع را، داد و ستد باشد عملظاهر یکسان، کجا دارند معنی اشتراکآنچه می بینی، نمی باشد ملاکی در قضامستند باید سخن گفت و مکن مرده خوراکگر کسی ساکت بود، هر گز مگو نالایق استمی نمایاند خودش ر
یکی از بهترین
کتاب های تخصصی که خوانده بودم. چراکه آدم را زنده نگه می داشت و نمی گذاشت که آدم
کتاب را زمین بگذارد و پس از یکسری توضیحات نظری، سریع این مطالب را در قالب
داستان ارائه می داد و آنها را در درون داستان تشریح می کرد.
این کتاب به سبک
رئالیست و ناتورالیست می پرداخت و آنها را به سختی از هم متمایز می کرد و داستان
های مختلفی را با سبک های رئالیسیتی و ناتورالیستی ارائه می داد. البته تفکیک این
دو سبک بسیار سخت است و واقعا شاید نشود به درستی ای

باسمه تعالیچلچراغقضاوتقصیده ۹

گفته ها و دیده های این و آن گشته ملاکبا قضاوتهای بی جا، مردمان در اصطکاکآنچه می بینی، نمی باشد ملاکی در قضامستند باید سخن راند و مکن مرده خوراک

سخت باشد، تا که یابی واقعیت را نخستنیت است تنها ملاک یک دلی و اشتراک

می شود تحریف بعضا در احادیث و اثرزین سبب باشد قضاوت، بی سبب آن درد ناک
کسب علم و معرفت افزون کند ادراک مادور گشتن از حقیقت، می کند ما را هلاک
شخصیت ها را قضاوت کن نه بر مبنای حرفجستجو کن، مشورت ک

باسمه تعالیچلچراغقضاوتقصیده ۹
گفته ها و دیده های این و آن گشته ملاکبا قضاوتهای بی جا، مردمان در اصطکاک
آنچه می بینی، نمی باشد ملاکی در قضامستند باید سخن راند و مکن مرده خوراک
سخت باشد، تا که یابی واقعیت را نخستنیت است تنها ملاک یک دلی و اشتراک
می شود تحریف بعضا در احادیث رجالزین سبب باشد قضاوت، بی سبب آن درد ناک
کسب علم و معرفت افزون کند ادراک مادور گشتن از حقیقت، می کند ما را هلاک
شخصیت ها را قضاوت کن نه بر مبنای حرفجستجو کن، مشورت کن، مس
1)امروز توی اینستا یه کلیپ دردناک دیدم که هنوزم با یاداوریش اشکم میریزه و قلبم فشرده میشه.یه بچه ی کار که تو سطل زباله رو میگشت و یه مریضه روانی میندازتش داخل سطل و بعدم صدای خنده هاشون چنگ به قلب ادم میزنه... با نوشتنش اشکام خود ب خود و بی وقفه داره میریزه 
نمیدونم چن نفرتون دیدینش اما به شکل عجیبی دیوونه میکنه ادمو نگاه های معصوم و متعجب اون بچه ...
واقعا چی میشه ک یه نفر به اینجا میرسه ک زورش به یه بچه برسه؟
بابام حرف خوبی میزد میگف وای به یتیمی
به نام خدا

شاید غیر طبیعی باشه، اما هنوز نشده فیلم خداحافظی بازیکنی توی دنیا رو ببینم و باهاش اشک نریزم...
نمیدونم...
شاید برای اینکه یه روزی، منم مجبور شدم بزرگترین آرزوی زندگیم رو برای همیشه ببوسم و کنار بگذارم...
شاید برای اینکه تا عمق وجودم درک می کنم، خداحافظی کردن، دل کندن و برای همشیه، بریدن، چقدر سخته...
اونم از چیزی که تمام زندگیته... تمام وجودته و برای همیشه، تمام وجودت باقی خواهد موند...
کاش می‌شد زمان رو عقب برگردوند و برای یک دقیقه
اخبار روز دنیا
سقوط هواپیمای اوکراینی
در نوشتار محمدرضا بختیاری، فارغ التحصیل رشته مهندسی ساخت و تولید و کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و شاهد عینی سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران آمده است:
از فرض و انگاره غلط نمی‌توان نتیجه درست دریافت کرد. پس از وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ متعلق به کشور اوکراین گمانه زنی‌ها پیرامون این سانحه هوایی بالا گرفت. اکنون هم رسانه‌های غربی از جمله سی‌بی‌اس و نیویورک تایمز و به طو
من خیلی دوست دارم وقتی یک سیاستمدار اختلاس گر و رانت خوار را، وقتی خبر سوختن دانش آموزان ابتدایی در آتش را می‌شنود، نجوای درونش را بشنوم. که از بین «ای بابا باز دردسر جدید» گفتن‌ها و «چه موضعی بگیرم که جایگاهم متزلزل نشود» گفتن ها و «تقصیر را گردن چه کسی بیاندازم‌» گفتن‌هایش، لحظه‌ای هم از ذهنش این جمله می‌گذرد که «پولی که از فلان بودجه برداشتم و با آن لکسوز خریدم می‌توانست نهصد مدرسه را گازسوز کند»؟
چهاردهم و پانزدهم آذر سالگرد دو حاد
فستیوال گیاه خواری
یکی از بهترین و پر طرفدارترین فستیوال های تور تایلند فستیوال گیاه خواری می باشد.گردشگرانی که هر ساله به شهر تایلند سفر می کنند علاقه ی زیادی به شرکت در فستیوال گیاه خواری دارند.در فستیوال جالب گیاه خواری بومی ها کارهای بسیار جالبی انجام می دهند که همین موضوع به محبوبیت این موضوع می افزاید.برای مثال کسانی که در فستیوال گیاه خواری شرکت می کنند کارهای ترسناکی مثل ریاضت کشیدن انجام می دهند یعنی قسمت های مختلف بدن خود را خراش
هویت عکاس تصویر «تسلیم پسر یهودی» و مردمی که در آن دیده می‌شوند، هرگز فاش نشد. ولی پسر بچه یهودی که در عکس می‌بینیم به نمادی از شش میلیون یهودی که در جنگ جهان دوم توسط نازی‌ها کشته شدند تبدیل شد. این تصویر در سال ۱۹۴۲ در ورشو (پایتخت کشور لهستان) به ثبت رسیده است.
پسربچه وحشت‌زده که در مرکز توجه این تصویر قرار دارد و دستان خود را به نشانه تسلیم بالا گرفته، یکی از تقریباً نیم میلیون یهودی بود که از محله یهودی‌نشین شهر ورشو جمع‌آوری و به محلی
هویت عکاس تصویر «تسلیم پسر یهودی» و مردمی که در آن دیده می‌شوند، هرگز فاش نشد. ولی پسر بچه یهودی که در عکس می‌بینیم به نمادی از شش میلیون یهودی که در جنگ جهان دوم توسط نازی‌ها کشته شدند تبدیل شد. این تصویر در سال ۱۹۴۲ در ورشو (پایتخت کشور لهستان) به ثبت رسیده است.
پسربچه وحشت‌زده که در مرکز توجه این تصویر قرار دارد و دستان خود را به نشانه تسلیم بالا گرفته، یکی از تقریباً نیم میلیون یهودی بود که از محله یهودی‌نشین شهر ورشو جمع‌آوری و به محلی
بسم الله الرحمن الرحیم
مردم ایران موارد بسیاری از اعمال جنایتکارانه و خلاف مفاد صریح قواعد بین‌الملل را از سوی دولت آمریکا به یاد دارند؛ ولی در این بین دوازدهم تیر ماه ۱۳۶۷ از یاد و خاطره‌ی مردم ایران هرگز فراموش نخواهد شد. گویی همه چیز از وقوع حادثه‌ای دردناک حکایت داشت. پرواز شماره ۶۵۵ ایران‌ایر از بندرعباس به مقصد دوبی با ۱۵ دقیقه تأخیر به راه افتاد ولی دقایقی پس از پرواز از سوی ناو وینسنس متعلق به نیروی دریایی ارتش تروریستی امریکا
جایگزین موبایل برای کودکان با بازی های مناسب و درمان اعتیاد به موبایل در کودکان – 4 دقیقه زمان مطالعه این مطلب است.
گرایش به بازی های ویدئویی در دنیای امروز بر اساس یک سری دلیل واضح است:
بازی ها سرگرمی هستند و نیازمند عملکرد سریع، هم چنین چالش برانگیز هستند.
کودکان و نوجوانان زمان زیادی را به بازی با گوشی یا کنسول ها اختصاص می دهند، در حالیکه می توانند این زمان را به بودن در کنار خانواده، ورزش کردن و یادگیری مهارت های مختلف اختصاص دهند.
جایگز
بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است-کار دستی – پرورش کرم ابریشم- یک دوره چند ساعتی گذارندم-  بیست کرم در  در جعبه شیرینی  که برگ درخت توت پرشده بود که ان برگ ها از درخت توت مدرسه بود که به پیه میرسیدند  بیست نمره داشت- وهر سه روز  بیست برگ  از درخت سهم من بود ولی چون بعداز  انکه برگ هنوز ب نیمه رسیده بود باید برگ را تغیر هیم- من برگ را  از خارج میخریدم- ومدتی دراب میگذاشتم- بگ هنوز به نیمه نیمه رسید  ارام یک برگ جدید زیر برگی که  کرم داشت میگ
نام فیلم: #آواز_های_سرزمین_مادری_ام (#گمشده_ای_در_عراق) | نویسنده و کارگردان: #بهمن_قبادی | مدت زمان: ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه___"هناره، عشقی در جنگ یا جنگی در عشق؟!"هناره زنی آوازه‌خوان است که همسر پیرش (ملا میرزا) را رها کرده و در مرز عراق آواز می‌خوانَد. ملا میرزا پیرمردی #کورد است و موسیقی‌دان، کلی شاگرد دارد و کودکان کورد در به در دنبال نوارهای صدای پسرش (برات) هستند که دلنشین می‌خوانَد.استارت اصلی داستان، زمانی زده می‌شود که ملا میرزا به همراه برات
سلام !
روز پرکاری بود، پر از سوژه، اگه بگم جالب ممکنه دعوام کنید که اخه اینا مگه جالبه؟
اولی:
موقع استراحت بود و اومدم توی پایون
نیم ساعتی بود دراز کشیده بودم و یک ساعت و نیم از زمان استراحتم هموار باقی مونده بود، که ناگهان صدای پیجر بلند شد!
"کد ۹۹ سریعا به اورژانس"
"کد ۹۹ سریعا به اورژانس"
این فرصتی نبود که به راحتی از دست بدی! استراحت چیه؟ بپر بریم 
و من همانند باز شکاری از تخت پریدم پایین و نفهمیدم چطوری بند کفش رو بستم و دویدم سمت اورژانس
بقی
دانلود رایگان فیلم Eerie 2018 با کیفیت ۷۲۰p Web-dl
پیش نمایش فیلم اضافه شد
نسخه کم حجم و با کیفیت x265 اضافه شد
کیفیت ۴۸۰p اضافه شد
کیفیت ۱۰۸۰p اضافه شد

منتشر کننده فایل: Film2Movieژانر : جنایی , ترسناک , رازآلود
 ۵٫۵/۱۰ از ۱۴۹ رای
مدت زمان : ۱۰۰ دقیقهزبان : فیلیپینیکیفیت : ۷۲۰p Web-dl فرمت : MKVانکودر : F2Mحجم : ۹۰۰ مگابایتمحصول : فیلیپین , سنگاپورستارگان : Bea Alonzo, Charo Santos Concio, Jake Cuenca, Maxene Magalonaکارگردان : Mikhail Redلینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه
ورود زنان به ورزشگاه‌ها مانع شرعی داشت. روحانیون و برخی مراجع تقلید چنین نظری داشتند. اما پس از خودسوزی سحر خدایاری، دولت اعلام کرد زمینه ورود زنان به ورزشگاه‌ها فراهم خواهد شد. روحانیون اما تا این لحظه اظهار نظری نکرده‌اند. معلوم نیست ممنوعیت‌های شرعی چه شد؟
مرگ دلخراش آن دختر جوان چیزی را جا به جا کرد.
جمهوری اسلامی بر یک دوگانه سازی بنیادی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تکیه کرده است: یک سو خواست خداوند است و سوی دیگر امیال و تمنی
وقتی زندگی یه زوج دچار چالش شده، خیلی ها بهشون پیشنهاد میدن (گاهی هم امر میکنن) که بچه دار بشن تا مشکلشون حل بشه. حالا بماند که در مواردی مثل اعتیاد هم بعضی ها همچین پیشنهاد احمقانه ای میدن.
«اگر با مشکلی روبه‌رو شدید که نمی‌تونستید حلش کنید، بچه به‌تون تعلق می‌گیره که معمولا کمک می‌کنه»
شاید فکر کنید این نصیحت احمقانه مختص ما ایرانی ها (یا کشورهای جهان سوم) باشه اما این دیالوگی از فیلم The Lobster 2015 هست و نشون میده گویا این گونه نصایح بدون فکر
به نام خدا

شاید غیر طبیعی باشه، اما هنوز نشده فیلم خداحافظی بازیکنی توی دنیا رو ببینم و باهاش اشک نریزم...
نمیدونم...
شاید برای اینکه یه روزی، منم مجبور شدم بزرگترین آرزوی زندگیم رو برای همیشه ببوسم و کنار بگذارم...
شاید برای اینکه تا عمق وجودم درک می کنم، خداحافظی کردن، دل کندن و برای همشیه، بریدن، چقدر سخته...
اونم از چیزی که تمام زندگیته... تمام وجودته و برای همیشه، تمام وجودت باقی خواهد موند...
کاش می‌شد زمان رو عقب برگردوند و برای یک دقیقه
در آینه تصویر یک فراموش‌شده‌ی در جزیره‌ مانده را، با ریش‌های دراز و دست‌وپاهای لاغر می‌بینم. از آن‌ها که تام هنکس بود و با چیزی (که دقیق یادم نیست چه بود؛ شاید یک نارگیل یا توپ تنیس) دوستی خیالی برای خودش درست کرده‌بود. از آ‌ن‌ها که رابینسون کروزوئه بود؛ هرچند شک دارم بدانم رابینسون کروزوئه اصلا که بود. از آن‌ها که هواپیمایشان خیلی وقت است سقوط کرده و مرده‌اند و فکر می‌کنند در جزیره‌ای گیر افتاده‌اند.
بعد ... بعد، همین آدم فراموش‌شده
تصویر یک فراموش‌شده‌ی در جزیره‌ مانده را، با ریش‌های دراز و دست‌وپاهای لاغر در آینه‌ می‌بینم. از آن‌ها که تام هنکس بود و با چیزی (که دقیق یادم نیست چه بود؛ شاید یک نارگیل یا توپ تنیس) دوستی خیالی برای خودش درست کرده‌بود. از آ‌ن‌ها که رابینسون کروزوئه بود؛ هرچند شک دارم بدانم رابینسون کروزوئه اصلا که بود. از آن‌ها که هواپیمایشان خیلی وقت است سقوط کرده و مرده‌اند و فکر می‌کنند در جزیره‌ای گیر افتاده‌اند.
بعد ... بعد، همین آدم فراموش‌ش
قَدِ  اسْتَطْعَمُوکمُ  الْقِتالَ، فَاَقِرُّوا  عَلی مَذَلَّة  وَ تَأْخیرِ مَحَلَّة،  اَوْ  رَوُّوا السُّیوفَ  مِنَ الدِّماءِ  تَرْوَوْا مِنَ  الْماءِ. فَالْمَوْتُ فی  حَیاتِکمْ مَقْهُورینَ،  وَالْحَیاةُ فی  مَوْتِکمْ قاهِرینَ. اَلا  وَ اِنَّ مُعاوِیةَ  قَادَ لُمَةً مِنَ  الْغُواةِ، وَ  عَمَسَ عَلَیهِمُ  الْخَبَرَ حَتّی جَعَلُـوا  نُحُورَهُـمْ  اَغْـراضَ الْمَنِیةِ.آنان  از شما خوراک جنگ  خواستند، یا به  پستی تن داده و  شرف خ

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

فروغ در زندگی شیفته ی سرعت بود:« فقط برای من مساله ی سرعت مطرح بود. مثل اینکه این سرعت جوابی به خفقان و خاموشی درون من می دهد و برای من تسکینی است. وقتی با سرعت پیش می روم نمی توانم به چیزی بین
توی گروه نوشتند:
 "سلام دوستان
جهت شادی روح بزرگوار شهید سردار سلیمانی و شهدای همراه ایشان و جهت آرامش قلب بزرگوار حضرت ولیعصر عج و رهبر عزیزمان و تسلای دل خانواده آن شهید بزرگوار و ملت مسلمان ایران و منطقه ختم صلوات گرفتیم.
هر کس هر میزان که توان داره صلوات هدیه بفرماید و در گروه اعلام کند"
گاهی فکر می‌کنم ما برای آرامش دلِ طوفان‌زده و بل بحران‌زده خودمون باید ختم صلوات بگیریم.
اونایی که آیه "کتب الله لاغلبن انا و رسلی" توی قلبشون حک شده، م
با اینکه آدمیها از روی غرور و خود خواهی همیشه و در همه جا خران را سمبل بی هوشی و خریت میدانند ولی خران در بسیاری از موارد تیز هوش و دور اندیشی خود را بدون تظاهر و خودنمائی  به ثبوت رسانیده اند و از جمله در راه پیمائی بدون وسائل علمی همیشه کوتاه ترین و راست ترین راه را انتخاب می کنند و در علم هندسه (که برهان حمار ) معروف است، خر از هر راهی که یکبار برود بخوبی یاد میگیرد و بار دوم در همانجا ترمز میکند .
در تیز هوشی و دور اندیشی و واقع بینی همین قدر ب

فیلم عشق ساخته میشل هانکه
فیلم هیچ اتفاق بیرونی نداشت یعنی یک زندگی خیلی ساده و خیلی روان و خیلی طبیعی ولی بسیار دردناک و وحشتناک برای هر کسی و در هر کجایی. داستان زندگی یک پیر مرد و پیرزن که واقعا عاشق هم هستند و هنوز بعد از مدت طولانی که از زندگی آنها می گذرد، نسبت به هم بی تفاوت نشده­اند بلکه این پیرمرد هنوز نسبت به ظاهر زنش اظهار نظر می کند و او را زیبا می خواند. ولی این روزگار نامرد کاری با این دو می کند که واقعا اسف بار و دلخراش است. پیر
سوال برخی از دوستان اینه که ایا میشه بلدرچین ها رو در خانه پرورش داد.
باید بگم که اگر مکان مورد نظر را سراغ داشته باشید
پبلدرچین ها رو در هر مکانی می توان پرورش داد. 
این سوال اولین و مهم ترین سوال هر کسی است که می خواهد پرورش بلدرچین را شروع نماید. جواب این سوال خوشبختانه مثبت است ولی این کار را تحت شرایطی می توان انجام داد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.
برای پرورش بلدرچین در خانه ، اولین شرط مهم داشتن مکان است، این مکان می تواند در زیر زمین،
سلام
و بالاخره پنجشنبه رسید و من دل تو دلم نبود از صبحش به حدی که پریود شدم :)) آخه واقعا موقعش بود؟ ولی خب یه جوری سر کردم خلاصه و نزدیک های ظهر کم کم آماده شدیم برای رفتن به استادیوم، از اونجایی که نمیدونستم به پوشش گیر میدن یا نه و آیا برمون میگردونن، مانتو دکمه دار پوشیدم... کلا یه جوری رفتم که روشون نشه بهم گیر بدن ... ساعت 2:30 راه افتادیم سمت محل کار سیامک تا برش داریم بریم، خیلی از دوستای توییتریم زودتر رفته بودن و نشسته بودن و من کلی غصه خور
احتمالاً شما هم اگر تک فرزند نباشید این ماجرا رو تجربه کردید که حضور یه بچه ی جدید توی خونواده موجب تزلزل در پایه های سلطنت بچه ی اول میشه و چه بخوایم و چه نخوایم اولین محرک های حسادت توی این بچه ها شکل میگیره. قبول دارید دیگه!؟؟
چه خاطراتی که براتون زنده نکردم؛ البته تلخی یا شیرینی این خاطرات براتون بستگی به این داره که خودتون بچه ی چندم خونواده بودید...
من خودم از زمانی که برادرم به دنیا اومد با وجود اینکه هیچ حس حسادتی نسبت بهش نداشتم و تبعی
"پس چرا هیچ‌کس‌کاری‌نمی‌کنه؟ :" این‌همیشه‌ ورد زبون‌ام بود. بعدا فهمیدم‌ اون‌ هیچ‌کس، خودِ من‌بودم." (استیو ونت‌ورث) 
پیش‌ از‌ منشورِ حقوق‌ِبشر، منشورِ وظایف ِ‌بشر خیلی خیلی لازم‌ترهست. (گاندی)
معرفی کتاب چه باید کرد از لئو تولستوی
چه باید کرد یکی از آثار برجسته تولستوی و از پرمعناترین و ژرف‌ترین آن‌هاست. تولستوی در این کتاب با جملاتی ساده و روان یکی از دشوارترین موضوع‌های جامعه خود، یعنی وضع دلخراش یک طبقه از مردم را به تصویر می
نام کتاب: ماهیت زلزله ( اقدامات قبل ، حین و بعد از وقوع آن )مؤلفان : دکتر غلامرضا پورحیدری ، دکتر سیده زیبا ایوبیان ، اشرف سادات موسوی
Nature of Earthquake ( Measures : Before , During & After )
نوبت و تاریخ چاپ: چاپ چهارم ، بهار ۱۳۹۰ ( چ.اول ۱۳۸۶)ناشر : مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی هلال ایرانتعداد صفحات:  ۴۸ صفحه.اندازه صفحات: ۲۱×۱۱عکس : داردشابک: ۹۷۸-۹۶۴-۲۷۸۰-۱۲-۹  | ISBN : 978-964-2780-12-9
* محل نگهداری کتاب: کتابخانه‌ی هلال احمر شهر بیجار
* تاریخ مطالعه‌ : مطالعه‌ی اول در بعد
همه ی ما می دانیم که اعتیاد می تواند تأثیر فوق العاده مضری بر زندگی فرد داشته باشد.اعتیاد و رفتارهای اعتیاد آور می تواند منجر به طیف گسترده ای از علائم ناخوشایند و دلخراش باشد و یک سری عواقب ویرانگراز جمله خراب شدن روابط، کاهش عملکرد شغلی، سلامت جسمی ضعیف و تأثیر منفی بر امور مالی و شخصی به همراه داشته باشد.اعتیاد یک ناتوانی روانی و جسمی برای متوقف کردن مصرف یک ماده شیمیایی، مواد مخدر، فعالیت یا ماده است، حتی اگر باعث آسیب روانی و جسمی شود.ا

تاریخ انتشار : 08 اسفند 1397 17:36

نوشته شده توسط : تیم خبری علاءالدین تراول

شاید درباره شکنجه های عصر صفوی کمابیش چیزهایی شنیده باشید، اما کمتر کسی درباره آدمخواران شاهان صفوی شنیده است. گزارشهای تاریخی جالب در این خصوص را اینجا بخوانید

گاهی نام شکنجه‌های قدیمی را که درمیان کتابهای تاریخی میخوانیم و یا در داستان‌های سینه به سینه که نقل می‌شود تنمان را می‌لرزاند. چون کور کردن مردم شهر کرمان به خاطر نگشودن دروازه شهر، به سوی آقا محمد خا
ناب آقای سردار حاجی‌زاده من، شما، ایرانی و غیر ایرانی همه از بروز این حادثه دلخراش شوکه و غمناک شدیم. اشتباه در همه جای دنیا رخ می دهد. آمریکایی‌ها کلکسیونی از اشتباهات کوچک و بسیار بزرگ دارند، چون جوامعی که خواهان پیشرفت هستند در تلاطم اشتباه و پیروزی تاب می خورند. سپاه، رئیس جمهور و دولت ما از همه داغداران عذرخواهی کرده و مسئولیت را قبول کردند اما به خاطر داریم که آن روزی که هواپیمای مسافربری ما به عمد مورد اصابت موشک آمریکایی ها قرار گر
برندگان جوایز کتاب ملی 2019 اعلام شد! در سخنرانی دلخراش خود برای افتتاح 70مین دوره جوایز کتاب ملی ، مدافع تحسین برانگیز و میزبان لوور برتون اظهار داشت: "این داستان پردازی است که تمدن ما را در کنار هم نگه می دارد." اکثر فینالیست ها اولین بار نامزد شدند ، این یک شب قصه گویی ، داستان های جدید بود - شبی که برندگان داستان های خود را از نحوه رسیدن به آنجا ، مبارزات و الهام بخش ها و مردم در طول مسیر گفتند.
سارا ام بروم ، برنده جایزه جایزه غیرداستانی برای خ

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان
ترجمه محصولات و برند شما 
آیا هنگام ورود به بازار زبانهای خارجی باید نام تجاری خود را ترجمه کنید؟
در مورد نام محصولات چه طور ؟ یک جواب درست وجود ندارد ، اما سوالات زیر می تواند در تصمیم گیری کمک کند.
آیا نام تجاری شما قبلاً یک کلمه به زبان مقصد ترجمه شده است؟
هنگامی که صحبت از ترجمه نام شرکت ها و نام محصولات می شود ، یکی از اولین ملاحظات این است که آیا نام آن یکسان است یا شبیه به یک کلمه موجود در زبان مقصد است. کلماتی که مانند نام تجاری شما در ز

موتور سیکلت! این وسیله بسیار کاربردی و در عین حال بسیار خطرناک که سالها جان بسیاری از هم وطنانمان را در اثر بی احتیاطی میگیرد.
همانطور که در مقاله ایمنی در موتور سواری پیشتر شرح دادیم، اگر شما مسائل ایمنی را در هنگام رانندگی با موتور سیکلت رعایت نکنید ممکن است عواقب بسیار فاجعه باری را برای خود رقم بزنید.
اگز شما هم از آن دسته موتور سوارانی هستید که خیلی دوست دارید خانواده خودتان را با موتور سیکلت خود به تفریح برده و از خودرو استفاده زی
ترجمه محصولات و برند شما 
آیا هنگام ورود به بازار زبانهای خارجی باید نام تجاری خود را ترجمه کنید؟
در مورد نام محصولات چه طور ؟ یک جواب درست وجود ندارد ، اما سوالات زیر می تواند در تصمیم گیری کمک کند.
آیا نام تجاری شما قبلاً یک کلمه به زبان مقصد ترجمه شده است؟
هنگامی که صحبت از ترجمه نام شرکت ها و نام محصولات می شود ، یکی از اولین ملاحظات این است که آیا نام آن یکسان است یا شبیه به یک کلمه موجود در زبان مقصد است. کلماتی که مانند نام تجاری شما در ز
گرتا تونبرگ یک فعال سوئدی در اقلیم جوانان است که به دلیل تلاش هایش در مبارزه با تغییرات آب و هوایی ، در سراسر جهان شناخته شده است.گرتا تونبرگ کیست؟گرتا تونبرگ یک فعال جوان اقلیمی سوئد است که از آغاز سال 2018 جنبش بین المللی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا را برانگیخت. با پیام ساده "اعتصاب مدرسه برای آب و هوا" که به خط نوشته شده است روی پوستر پوستر ، تونبرگ جمعه ها را پرش کرد و به اعتراض خود در خارج از پارلمان سوئد پرداخت. با تشکر از رسانه های اجتم
گرتا تونبرگ کیست؟گرتا تونبرگ یک فعال جوان اقلیمی سوئد است که از آغاز سال 2018 جنبش بین المللی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا را برانگیخت. با پیام ساده "اعتصاب مدرسه برای آب و هوا" که به خط نوشته شده است روی پوستر پوستر ، تونبرگ جمعه ها را پرش کرد و به اعتراض خود در خارج از پارلمان سوئد پرداخت. با تشکر از رسانه های اجتماعی ، اقدامات او گسترش یافته و میلیون ها جوان در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده است تا در سازماندهی و اعتراض خود را برگزار کنند
«این روزها رسانه‌ها پر از خبرهای ناراحت‌کننده، خشونت‌بار، ترسناک و نگران‌کننده است؛ از اخبار مربوط به جنگ و تروریسم تا سقوط هواپیما و تغییرات اقلیمی و فجایع طبیعی. آنچه در رسانه‌ها بازتاب می‌یابد نه‌تنها روی زندگی آدم‌بزرگ‌ها اثر می‌گذارد، که بر دنیای کودکان و نوجوانان هم سایه می‌اندازد، سایه‌ای به مراتب تیره‌تر از آنچه دنیای بزرگ‌سالان را فرا گرفته است.
توصیه کلی در این مورد و برای تمام سن‌ها این است که از تماشای اخبار و تحلیل
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

143-  و من خطبة له (علیه السلام)> فی الاستسقاء و فیه تنبیه العباد وجوب استغاثة رحمة اللّه إذا حبس عنهم رحمة المطر <أَلَا وَ إِنَّ الْأَرْضَ الَّتِی تُقِلُّکُمْ وَ السَّمَاءَ الَّتِی تُظِلُّکُمْ مُطِیعَتَانِ لِرَبِّکُمْ وَ مَا أَصْبَحَتَ
پایتخت حیرت انگیز تایلند یک مقصد کاملاً دیدنی است که مجموعه ای از چیزهای خیره کننده را برای دیدن و انجام دادن تقریباً با هر سلیقه ای فراهم کرده است. تعداد زیادی مناظر فرهنگی و تاریخی وجود دارد که همراه با آسمان خراش های بلند و معماری مدرن ، گالری های هنری شگفت آور و موزه های جذاب است. صحنه خرید ، بازارهای شلوغ ، بازارهای شناور غیرمعمول و مراکز خرید بزرگ را ارائه می دهد و صحنه غذاخوری با همه چیز از رستوران های لذیذ فانتزی گرفته تا غذاهای فراوا
همه مردم به همان دلیلی به شهربازی می روند که به خاطرش فیلم ترسناک نگاه می کنند! آن ها به دنبال هیجان و آدرنالین هستند و خیلی هایشان از ترسیدن استقبال می کنند! اما این وسط یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن هم این است که در شهربازی ها برعکس فیلم های ترسناک، به صورت واقعی آدم ها کشته می شوند و هیجانات آن در دنیای واقعی اتفاق می افتد. شاید باورش برایتان سخت باشد، اما خیلی از شهربازی های بزرگ و خوب دنیا کشته های زیادی داده اند! ما در ادامه به شما ترسناک تری
تضادی که باید پررنگ شود
محمدرضا فروتن بازیگرِ نقش اخگر، مردی صاحب قدرت و ثروت است که در عین داشتن صورت و صدایی حاکی از همراهی و مهربانی، به موقع می‌تواند با لبخندی روی لب وارد وادی انتقام و جنایت شود. این شناخت اولیه را می‌شد از دو صحنه‌ای که از او در این قسمت از سریال دیدیم متوجه شد. اما در کل، شمایل دفتر اخگر و بادیگاردهایش ما را یاد فیلم‌های خارجی می‌اندازد که قطعا همگی دیده‌ایم؛ مرموزهای قاتل و ثروتمندانِ خوش‌پوشی که مودبانه صحبت می
این یک زندگی دائم و باریک و باریک است که همه ما را در "دریای سایه ها" جابجا می کند ، یک اکو تریلر مستند محکم و نگران کننده که نمودار یک روند عاقلان پیامد از آپارات های بازار سیاه چین تا نزدیک شدن به یک نهنگ نادر در کشور است. دریای کورتز ، در این راه بر روی کارتل های جنایی مکزیک و فساد نهادی قرار گرفت. ریچارد لادکانی ، کارگردان ، فیلمبردار اتریشی ، در این زمینه شکل گرفته است ، که قبلاً از اسناد فوری ضد شکارچی نتفلیکس با عنوان "بازی عاج" هماهنگ کرده
این پست رو هلن چند روز پیش گذاشته بود و من رو هم به چالش دعوت کرده بود، اما نمی‌دونم چرا پست رو کلا ندیده بودم و ستاره‌ش هم برام روشن نشده بود!
قراره چند تا از کتابای خوبی که این اواخر خوندیم رو معرفی کنیم. 
اگر بخوام کتابایی که این اواخر مشغول خوندنشون بودم رو نام ببرم، باید بگم: مبانی نقشه‌خوانی، آب‌وهوای ایران، ژئومورفولوژی دینامیک و برنامه‌ریزی شهرهای جدید. =)
پس می‌ریم برای دوران پیش از اینا... 
مطلقا تقریبا
خیلی خیلی کتاب قشنگی بود!
ا
می گویند دردی که آن روز در دل‌تان نشسته، تا آخرین روز زندگی‌تان آرام نمی‌شود و تجاوز را دردناک‌ترین تجربه‌ای می‌دانند که می‌تواند گریبان یک نفر را بگیرد. اگر شما قربانی آزاری در دوران کودکی یا بزرگسالی‌تان شده‌اید، خواندن این صفحه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
در این چند خط، نه می‌خواهیم شما را به قوی تر بودن و فراموش کردن مجبور کنیم و نه می‌خواهیم بگوییم که فقط انتقام شما را آرام می‌کند. این بار می‌خواهیم به شمایی که تصویر دلخراش یک آ
از جمعه شروع شد.
چشم باز کردم و طبق معمول گوشی را گشتم. هیچ گروه خبری را دنبال نمی‌کنم اما مگر می‌شود اخبارش را هم دنبال نکرد. در گروهی دوستانه بحث کشتن یک سردار بود. ترس در کنار خشمی که دو ماه بود درونم زندگی می‌کرد نشست. «اگر جنگ می‌شد چه؟» باید چکار می‌کردیم؟ خیلی برنامه داشتیم. هنوز راهی طولانی بود و حتی در چند قدم اول برنامه‌هایمان هم حساب نمی‌شدیم! آن چند روز در اضطراب و نمایش و اسطوره‌پروری صدا و سیمای میلی گذشت. سه‌شنبه فاجعه کرما
از جمعه شروع شد.
چشم باز کردم و طبق معمول گوشی را گشتم. هیچ گروه خبری را دنبال نمی‌کنم اما مگر می‌شود اخبارش را هم دنبال نکرد. در گروهی دوستانه بحث کشتن یک سردار بود. ترس در کنار خشمی که دو ماه بود درونم زندگی می‌کرد نشست. «اگر جنگ می‌شد چه؟» باید چکار می‌کردیم؟ خیلی برنامه داشتیم. هنوز راهی طولانی بود و حتی در چند قدم اول برنامه‌هایمان هم حساب نمی‌شدیم! آن چند روز در اظطراب و نمایش و اسطوره‌پروری صدا و سیمای میلی گذشت. سه‌شنبه فاجعه کرما
از جمعه شروع شد.
چشم باز کردم و طبق معمول گوشی را گشتم. هیچ گروه خبری را دنبال نمی‌کنم اما مگر می‌شود اخبارش را هم دنبال نکرد. در گروهی دوستانه بحث کشتن یک سردار بود. ترس در کنار خشمی که دو ماه بود درونم زندگی می‌کرد نشست. «اگر جنگ می‌شد چه؟» باید چکار می‌کردیم؟ خیلی برنامه داشتیم. هنوز راهی طولانی بود و حتی در چند قدم اول برنامه‌هایمان هم حساب نمی‌شدیم! آن چند روز در اظطراب و نمایش و اسطوره‌پروری صدا و سیمای میلی گذشت. سه‌شنبه فاجعه کرما
سید حسن رسولی طی یادداشتی نوشت: «در گذشت یار و همدم وفادار مرحوم دکتر شریعتی و مادر فداکار فرزندان صاحبنظر و آزادی خواه ایشان،مرحومه فقیده سعیده.سرکار خانم پوران شریعت رضوی خراسانی را مجدداً تسلیت عرض می کنم.رحمت و مغفرت الهی روح این شخصیت آموزنده، و صبر و بردباری بستگان معزا را مسالت دارم.
​نسل من دکتر شریعتی را معلم انقلاب می داند. بر این باور طی دوره استانداری خراسان در سفر به کشور سوریه و حضور در دمشق و زیارت حرم مطهر حضرت زینب سلام ال
اینها به عنوان کلمات کلیدی شناخته می‌شوند که یا به صورت تک کلمه‌ای یا به صورت عبارتی هستند. اما در این بخش می خواهم ۲ نکته مازاد به شما معرفی کنم که تجربه های شخص من است و شاید در جای دیگری آنها را پیدا نکنید! در واقع باقی تکنیک هایی که گفته شد، بهانه ای هستند برای اینکه کاربر را به محتوای شما برسانند و اگر این محتوا بی کیفیت باشد، به این معنی است که تمام تلاش های شما بیهوده بوده است! بهتر است از عبارت کلیدی طولانی مثل سئو سایت برای کسب و کارها
حاج قاسم و ملت دو قهرمان امسال
روزهای پایان سال برای هر فردی، فرصتی است برای نگاهی به پشت سر و مرور کارنامه خویش. محاسبه نفس در سالی که گذشت؛ آنچه انجام دادیم و ندادیم. این محاسبه ضروری می‌تواند هم در سطح فردی انجام شود و هم در سطوحی کلان‌تر. اگر محاسبه‌ای در کار نباشد، چشم‌انداز و برنامه‌ای برای سال پیش رو نیز در کار نخواهد بود و اهداف، چیزی جز آرزوهای دست نیافتنی و خیالات محال نیستند.سالی که گذشت پر فراز و نشیب بود و درس و دستاورد و عبرت
اجاره کلایمر فروش کلایمر با بهترین شرایط 09125789785
خلاصه و پیش نویس برای اجاره کلایمر و فروش کلایمر
دستگاه کلایمر بستری مناسب و شایع در ایالات متجده است که کار را برای ارتفاعات از جمله نمای ساختمانها آسان می سازد دستگاه کلایمر یک سیستم قدرتمند برای بکار گیری در ساختمانها می باشد و می توان برای ارتفاعات بسیار بالا از کلایمر استفاده نمود و همچنین  میتوان با سبد مخصوص کلایمر بارهای سنگینی را نیز به ارتفاعات ساختمانها(طبقات) حمل کرد. البته باید
داستان کودکانه رایگان
قصه کودک
طلاق پدر و مادر، تغییری اساسی و اغلب دلخراش در دنیای یک کودک است و از نگاه او طلاق، یعنی از دست دادن خانواده. خیلی از بچه‌ها با شنیدن خبر جدایی پدر و مادر، غافلگیر، غمگین، عصبانی و مضطرب می‌شوند. کودک طلاق به این فکر می‌کند که زندگی‌اش از این به بعد چه تغییری خواهد کرد و به سختی می‌تواند با شرایط جدید کنار بیاید.
دنیای بچه‌ها دنیایی وابسته است و بچه‌ها با روحیه‌ی لطیف و حساس خود ارتباط بسیار نزدیک و عمیقی ب
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از دیجیاتو : در دهه های اخیر پنهانکاری به یکی از ویژگی های برتر در جنگنده‌ها و حتی پهپادها تبدیل شده اما سال ها پیش از ابرقدرت های فعلی، این نازی ها بودند که دست به تولید پرنده های شکاری پنهانکار زدند. آنها ۷۰ سال قبل جنگنده Ho 229 را به عنوان سلاحی مخرب و قدرتمند توسعه دادند که از آن با عنوان یوفوی هیتلر یاد می شود.
 رایمار و والتر هورتن
بسیاری از ارتش های جهان توسعه جنگنده ها، بمب افکن ها و حتی پهپادهای جدید
داستان کودکانه رایگان
قصه کودک
طلاق پدر و مادر، تغییری اساسی و اغلب دلخراش در دنیای یک کودک است و از نگاه او طلاق، یعنی از دست دادن خانواده. خیلی از بچه‌ها با شنیدن خبر جدایی پدر و مادر، غافلگیر، غمگین، عصبانی و مضطرب می‌شوند. کودک طلاق به این فکر می‌کند که زندگی‌اش از این به بعد چه تغییری خواهد کرد و به سختی می‌تواند با شرایط جدید کنار بیاید.
دنیای بچه‌ها دنیایی وابسته است و بچه‌ها با روحیه‌ی لطیف و حساس خود ارتباط بسیار نزدیک و عمیقی ب
داستان کودکانه رایگان
قصه کودک
A24 از زمان شکل گیری آن ، کمتر از یک دهه قبل ، خود را از خانه تولید اندکی کوچک که می تواند به حضور عمده در چشم انداز هالیوود تبدیل شود - تبدیل به یک بازیکن معمولی در دوره های جوایز نمی کنیم. این شرکت با استفاده از یک رویکرد تند و تیز برای نرده های سینمای ایندی ، انتشار برخی از خطرناک ترین ، هیجان انگیزترین و آزاردهنده ترین فیلم های دهه گذشته - این کار را انجام داده است - مانند شاهکارهای ترسناک مدرن The Witch (2016) و Hereditary (2018 ) ، درام های دلخراش دلخوشی Lady B
  حضرت  امام محمد  باقر (ع)

پنجمین ستاره تابناک آسمان ولایت وامامت نام مبارکش محمد بود .

لقب آن حضرت باقر یا باقرالعلوم است ، بدین جهت که :
دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت . القاب دیگری مانند
شاکر و صابر و هادی نیز برای آن حضرت ذکر کرده اند که هریک باز گوینده
صفتی از صفات آن امام بزرگوار بوده است . کنیه امام " ابوجعفر " بود .
مادرش فاطمه
دختر امام حسن مجتبی ( ع ) است . بنابراین نسبت آن حضرت از طرف مادر به
سبط اکبر حضرت ام

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
خاطرات کودکی

هنوز دلم باخاطرات کودکیم قایم باشک بازی می کند ، هنوز هم
هوای کودکی سلسله ی مرا می تکاند .
با وجود اینکه همه ی بکارتهای کودکانه مضمحل شده و هیچ چیزی
سر جایش نیست ، ولی باز هم نغمه آواز خرامان کودکانی که در نهایت سبکبالی به خویش و
دنیای خویش با همه کوچکی و بزرگی مشغولند مرا قلقلک می دهد .
و چرا رؤیاهایی که از حیاط کودکانه ی حیاتم به کابوس وحشت
زندگی امروز گریختند هرگز باز نمی گردند ؟!
گاه یاد دوستان خردسالی و کودکی و نوجوانی ام می
در ششمین گپ‌و‌گفت ِ کمی بدون ِ تعارفمون، فاطمه نعمتی از وبلاگ معبر اسبق در بلاگفا و معبر سابق در بیان و گِرد ِ فعلی در بلاگفا به سوالاتمون پاسخ داد. اون‌طور که در معرفی خودش گفته، هشتم تیرماه سال 74 در شمال ِ ایران به دنیا اومده، یا شایدم به تاکید یکی از دوستانش در شمال ِ شرقی ایران به دنیا اومده، استان گلستان. آخرین بچه‌ی خونواده بعد از دو خواهر و یک برادره. تا 22 سالگی به‌طور مداوم استان گلستان زندگی کرده، توی یه خونه‌ی بزرگ با حیاطی پر از

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها